Interpretacja

W ciągu całego meczu można dokonać siedmiu wymian zawodników, z zastrzeżeniem że w drugiej połowie można dokonać czterech wymian. Linią graniczną jest gwizdek sędziego rozpoczynający drugą połowę.

Oznacza to, że:

- Jeśli w pierwszej połowie i przerwie dokonano siedmiu wymian, to w drugiej połowie nie można dokonać żadnej wymiany.

- Sześć wymian w pierwszej połowie i w przerwie umożliwia dokonanie jednej wymiany w drugiej połowie

- Pięć wymian w pierwszej połowie i przerwie umożliwia dwie wymiany w drugiej połowie;

- Cztery wymiany w pierwszej połowie i przerwie pozwalają na trzy wymiany w drugiej połowie

- Trzy wymiany w pierwszej połowie i przerwie pozwalają na cztery wymiany w drugiej połowie.

Należy zwrócić uwagę,że:

- Dokonanie dwóch lub jednej wymiany zawodników w pierwszej połowie i przerwie nie niesie za sobą możliwości wykonania większej liczby wymian w drugiej połowie niż cztery.

W przypadku niedokonania wymiany:

- Dokonania jednej wymiany lub dokonania dwóch wymian w pierwszej połowie i przerwie, w drugiej połowie można dokonać zgodnie z regulaminem i tak tylko czterech wymian - wtedy liczba wymian w meczu wyniesie odpowiednio cztery, pięć i sześć.

źródło. BOZPN w Żywcu